BODY A { TEXT-DECORATION: none } A:hover { TEXT-DECORATION: none } İstanbul Zabıtası Dolgu Alanlarındaki  ve Diğer İşgallere Karşı Mücadelesini Her Türlü Tehdide Rağmen Sürüyor

İstanbul Zabıtası Dolgu Alanlarındaki  ve Diğer İşgallere Karşı Mücadelesini Her Türlü Tehdide Rağmen Sürüyor

( Radikal Gazetesi 7.09.2002 )

İSTANBUL  İŞGALDEN  KURTULUYOR

Anadolu yakasında dolgu alanları işgal eden 24 yapı yıkıldı, 17 yapı ise yıkım gününü bekliyor.Zabıta Müdürü, ‘Yıkımı engellemek isteyenler ve yapıları yıkılanlar bizi ölümle tehdit ediyor’ dedi.

İSTANBUL- İstanbul Valiliği’nin,mayısta işgallere karşı görevini ihmal edenler, kötüye kullananlar ve işgale göz yumanlar hakkında cezai ve disiplin işlemi yürütüleceğini bildirmesinin ardından Milli Emlak Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Sahillerdeki dolgu alanlarını işgal eden yapıları tesbit eden Milli Emlak Müdürlüğü, belediyeden kiralanmış olanlar dışındaki yapıların yıkılmasını istedi.

         Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Zabıta Müdürü Eyüp Hasanoğlu, son bir ay içinde Kartal’da 14,Maltepe’de 4,Pendik’te 1 ve Tuzla’da 5 yapının yıkımının yapıldığını açıkladı. Mahkemesi devam eden, ihtiyati tedbir kararı bulunan ve tahliyesi ertelenen 17 yapı, yıkım gününü bekliyor.

         İşgalcilerin yıkımı engellemek için ilçe belediye başkanlarını devreye sokmaya çalıştıklarını belirten Hasanoğlu,”Yıkım hazırlıkları 15 gün sürüyor.Bazen yıkımı erteletiyorlar.Sürekli ölümle tehdit ediliyoruz.Makamımda bile tabancam hazır bekliyorum.Çocuklarumu okula arabayla götürüp getiriyorum.Bir arkadaşımızın üzerine benzin döktüler”dedi.

 

         Kaymakam erteledi.

        Eyüp Hasanoğlu, halen Maltepe’de 9, Kartal’da 2 yapı hakkında ihtiyati tedbir kararı bulunduğunu, Kadıköy’de 1 yapının mahkemelik olduğunu ve Pendik’te 5 yapının tahliyesinin kaymakamlık tarafından ertelendiğini söyledi.Yıkım kararı olan yapılar arasında  restoranlar,çay bahçeleri,ufak büfeler ve banka ATM’leri olduğunu ifade eden Hasanoğlu, restoran olarak işletilen Cevizli Spor Kompleksi, Kartal Yuvası ve Kartal’daki Kırmızıgül Cafe’nin yıkılan binalar arasında olduğunu,Kartal’daki lunapark için tedbir kararı olduğunu belirtti.

 

 ( Yenişafak Gazetesi 7.9.2002 Cumartesi )

DOLGU  ALANLARI  İŞGALDEN  KURTULUYOR

İstanbul Anadolu Yakası sahillerindeki dolgu alanlarını işgal eden 24 yapı yıkılırken, mahkemesi devam eden, ihtiyati tedbir kararı bulunan veya tahliyesi ertelenen 17 yapı da yıkım gününü bekliyor.

            İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı ve Anadolu Yakası Bölge Müdürü Eyüp Hasanoğlu, son bir ay içinde Kartal’da 14, Maltepe’de 4, Pendik’te 1 ve Tuzla’da 5 yapının yıkımının yapıldığını bildirdi. Sahildeki dolgu alanlarının deniz kıyısı dışında, sahil yolunun diğer tarafında genelde evlerin sınırlarına kadar ulaştığını anlatan Eyüp Hasanoğlu, Milli Emlak Müdürlüğü’nün de, Büyükşehir Belediyesi’nden kiralama dışındaki tüm yapıların yıkılmasını istediğini belirtti.

 

             TEHDİTLER  ALIYORUM

           Yıkımlar nedeniyle tehdit aldıklarını, tehlikeler yaşadıklarını ifade eden Hasanoğlu, “Yıkımı engellemek isteyenler ve binası yıkılanlar ölümle tehdit ediyorlar.Yıkım öncesi ve sonrası gizlenmiş telefon numaralarıyla arayanlar bizi tehdit ediyorlar.Kendimi korumak için makamımda bile tabancam hazır bekliyorum” diye konuştu.İSTANBUL