BODY A { TEXT-DECORATION: none } A:hover { TEXT-DECORATION: none }

İstanbul Büyükşehir den Büyük Hizmet


"BEYAZ DEVRİYE"LER DEVREYE GİRİYOR

Yetkililer Yaptıkları Açıklamada

Belediyemiz İstanbullular'ın sıkıntı ve şikayetlerini yerinde tesbit edebilmek için Beyaz Devriye ekiplerini hizmete sokuyor. Beyaz Devriyeler, 13 Mart 2002 - Çarşamba günü ilk devriyelerini yapmak için hazırlıklarını tamamladılar.

"Beyaz Devriye" Projesi, dünya metropolü İstanbul'da, Belediyemizin yetki ve görev sınırları içerisinde kalan İstanbul Halkı'nın yaşadığı sıkıntıların yerinde tespiti ve çözümünü hızlandırmak ve zaman kaybını azaltmak amacıyla hayata geçiriliyor.

Proje, Belediyemiz sınırları içerisinde Belediye yetki ve görev sahasına giren ve İstanbulluları ilgilendiren tüm konuları kapsayacak şekilde tasarlandı. Projenin uygulanması amacıyla 6 araç tahsis edildi ve araçlarda görev alacak personelin teknik altyapısı proje uygulanmasına uygun olarak düşünüldü. Bu amaçla, kullanılacak araçlar, projenin adı gereği beyaz renkte seçilerek, mobil-araç telsizleriyle ve fotoğraf makineleriyle donatılan personel ile birlikte uygulamaya hazır duruma getirildi.

BEYAZ DEVRİYE PROJESİNİN İŞLEYİŞİ

Görev alacak personel;Halkla İlişkiler Uzmanı ve Zabıta Memurlarından oluşuyor.

Projenin sağlıklı yürütülmesi için görev alacak personelin Hizmetiçi Eğitimi de gerçekleştirilmiş durumda.

Uygulama safhasında Anadolu Yakası'nda 2 araç 4 personel, Avrupa Yakası'nda ise 4 araç 8 personel olmak üzere toplam 6 araç ve 12 personel görevlendirilecek.

Görevlendirme alanları Zabıta biriminin örgütlenme şekli olan A, B ve C Bölgeleri çerçevesinde olacak ve personel, Büyükşehir Belediyesi'nin yetki ve görev sahasına giren tüm şikayetlerin yerinde tespitine ve çözümüne yönelik olarak görev yapacak.

Tüketici hakları noktasında gelen talep ve şikayetler de Beyaz Devriye ekipleri tarafından takip edilecek.

Bunlara ilave olarak insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde saha çalışmaları yapılarak vatandaşın talep ve şikayetleri yerinde alınacak ve vatandaş ile birebir ilişki kurulmuş olacaktır,

Başkan programları ve açılışlar takip edilerek, programların gerçekleştiği noktalara intikal edilerek vatandaşın talep ve şikayetlerinin değerlendirilmesi yine amaçlanan hedefler arasında yeralıyor.

Beyaz Devriyeler sadece İstanbullular için değil Belediyemiz bağlı birimlerinde hizmet veren personelimiz içinde devrede olacak. Büyükşehir Belediye Merkez Binası dışında görev alan tüm personelle ikili görüşmeler ve anketler yapılarak personelin ihtiyaçları ve şikayetleri tespit edilecek. Sonuçlar, ilgili birimlere ulaştırılarak değerlendirmeleri yapılacaktır ve böylece, hizmet kalitesi ve personel motivasyonunun artırılması da sağlanmış olacak.

Projenin uygulanması sonucunda kurum adına yaşanacak sıkıntılar ve problemler yerinde tesbit edilip, çözüme kavuşturulmaya çalışılacak. Böylece, İstanbul Halkı ile olan ilişkilerimiz daha üst seviyelere çıkarılacak ve halka dönük hizmet anlayışına yeni bir halka daha eklenmiş olacak.

Vatandaşlarımız bu hizmetlere Basın Yayın Halkla İlişkiler  Müdürlüğüne ait 449 40 00 ve 153 Alo Beyaz   numaralardan ulaşabilirler.