BODY A { TEXT-DECORATION: none } A:hover { TEXT-DECORATION: none } Basında Zabıta

BASINDA ZABITA

Zabıta'dan Son Haberler İstanbulda Zabıtanın Bilinmeyen Yüzü 'Umudumuz Zabıta!' Diğer Zbt.Haberleri
ZABITA DAN HABERLER

03.08.2002

ALANYA’DA SİLAHLI SALDIRI SONUCU 1 KİŞİ ÖLDÜ, 2 KİŞİ YARALANDI
Alanya'da silahlı saldırıya uğrayan 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Güllerpınarı Mahallesi Çimen Otel Sokağı'ndaki bir çay ocağının önünde Necat Çinici ile Fatih Çinici (25) ve Hasan Sapancı, bir araçtan ateş açılması sonucu ağır yaralandı.
Karnından ve omzundan yaralanarak Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Necat Çinici, kurtarılamadı. Necat Çinici'nin oğlu Fatih Çinici, Özel Can Hastanesi'nde, elinden yaralanan Hasan Sapancı ise Alanya Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı.
Alanya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, saldırganların kimlikleri ile kaçtıkları araçların plakalarının tespit edildiğini, yakalanmalarının an meselesi olduğunu belittiler.
Saldırganlardan birinin Alanya'daki seyyar satıcıları yönlendiren ve geçen yıl sahilde zabıtalarla seyyar satıcılar arasında çıkan kavgada bir zabıta memurunu bıçakla yaralayan Mehmet Ali Sapancı olduğu bildirildi.
NARLIDERE'DE GECEKONDU YIKIMINDA OLAY ÇIKTI
İzmir'in Narlıdere İlçesi'nde, şahıs arazileri üzerine kurulan 7 gecekondunun yıkımı sırasında, gecekondu sahiplerinin taşlı sopalı saldırısında 2 polis yaralandı.

Narlıdere Belediyesi Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı yıkım sırasında, evlerinin yıkılmasını istemeyen gecekonducular, görevlilere taş ve sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında 2 polis memuru hafif yaralanırken, çevik kuvvetten takviye ekip istendi.

Daha sonra çevik kuvvetin olay yerine gelerek güvenlik önlemleri almasıyla, 7 gecekondu yıkıldı. AA
ATAKÖY MARİNA'DA OTOPARK ARTIK BEDAVA
Bakırköy Belediyesi zabıta ekipleri, ücretsiz olması gereken, ancak vatandaşlardan para alınan Ataköy Marina otoparkının girişlerini kapattı.

Parkmetrelerin kaldırılmasının ardından girişleri temizlenen otopark, vatandaşların hizmetine ücretsiz olarak açıldı.

Bakırköy Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı, otoparktan ücret alınmaması için marina yönetimine birçok kez yazı gönderdiklerini, ancak olumlu sonuç alamadıklarını ifade ederek, "Biz kanunları uyguluyoruz" dedi. AA
MAHKEMELER "İDAM İSTEMLİ" DAVALARDA KARAR İÇİN UYUM YASALARINI BEKLİYOR
Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, idam istemli "zabıta cinayeti" davasında, Uyum Yasası'nın beklenmesine karar verdi.

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli komiser Turgay Sunay'ın, görevi başındayken bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili davanın bugünkü duruşması yapıldı.

Mahkeme Başkanı'nın izinli olması nedeniyle yerine bakan üye hakim Nusret Çiçek, Cumhuriyet Savcısı'nın mütalaası doğrultusunda, tutuklu sanık Cevdet Barbaros'un tutukluluk halinin devamına karar verildiğini belirtti. Çiçek, idam cezasının kaldırılmasını öngören yasal değişiklikler ve uyum yasasının beklenmesine karar verildiğini bildirerek, duruşmayı erteledi.
aa